Witamy na stronie internetowej SJiKP im. św. J. Pawła II w Maspeth, NY,*** W ta sobote (21.XII.2024) w godz. 10AM - 1:30PM odbedzie sie KIERMASZ BOZONARODZENIOWY - SERDECZNIE ZAPRASZAMY ***W linku OGLOSZENIA SZKOLNE znajduje sie ogloszenie o Balu Sylwestrowym.

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Galeria / KIERMASZ BOZONARODZENIOWY
21 grudnia 2024 | 10:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Historia Szkoły Języka i Kultury Polskiej
im. św. Jana Pawła II

     Niedawno Parafia św. Krzyża w Maspeth uroczyście świętowała swoje stulecie. Historia tego kościoła i powstałej ponad wiek temu polskiej parafii oraz rozwój polonijnego szkolnictwa na tym terenie to przeplatający się wzajemnie ciąg zdarzeń.



Sto lat temu ciężko pracujacym polskim emigrantom starczyło woli i entuzjazmu nie tylko do wybudowania nowego polskiego kościoła w Nowym Jorku, ale także na założenie przyparafialnej szkoły, w której mogły się uczyć ich dzieci. W 1930 roku przy parafii powstała pierwsza sobotnia szkoła języka i tradycji polskich. Nadano jej imię polskiego pisarza - Stefana Żeromskiego. Do dnia dzisiejszego zachował się jej sztandar z wypisaną nazwą szkoły. Polonijne szkolnictwo podlegało wielu zmianom i kryzysom. Szkoły języka polskiego powstawały i zamykały się jeszcze wielokrotnie, także w Maspeth. Słowa podziękowania należą się ówczesnemu biskupowi brooklinskiemu, który na wniosek polskich sióstr zakonnych pozwolił w szkole amerykańskiej, istniejącej przy polonijnej parafii dodatkowo wprowadzić jedną godzinę tygodniowo nauki języka polskiego. Wtedy każdy uczeń w szkole niezależnie od pochodzenia musiał sie uczyć j. polskiego jako obcego.

W latach 70-tych i 80-tych działała tu niewielka Polska Szkola Doksztalcajaca w Maspeth. Założyli ją dwaj weterani wojenni Pan Smulski i Rybołowicz. Jednak nie miała ona warunków rozwoju, ponieważ dzieci uczyly sie w prywatnych domach, najczęściej w piwnicach. Nauczycielami nie zawsze byli wykształceni w Polsce pedagodzy a książki były w niewielkiej ilosci sprowadzane z Anglii i kopiowane.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II jest więc spadkobierczynią prawie stuletniej tradycji kultywowania języka i kultury polskiej w Maspeth. Ulokowana przy Parafii św. Krzyża na stałe wpisała się w pejzaż tej dzielnicy , odpowiadając na potrzeby rosnącej w latach 80-tych społeczności polskiej związanej z falą emigracji solidarnościowej . Jest placówką z ugruntowaną renomą , o swoistym klimacie , z ukształtowanymi tradycjami chrześcijańskimi, sprawdzonymi metodami pracy ,starannie pielęgnującymi polskość. Od początku służy tym, którzy pamiętając o polskich korzeniach, budują narodową tożsamość na ziemi amerykańskiej i jednocześnie wzmacniają więzi z daleką- a jakże bliską sercu-Polską.

Emigracja solidarnościowa chciała, aby ich dzieci kontynuowały naukę języka polskiego rozpoczętą w Polsce. Wówczas grupa rodziców (R. Dąbrowski, W. Rakowicz, T. Ciborowska ) udała się do ówczesnego proboszcza ks. Edwarda Fusa i poprosia o pomoc w założeniu prawdziwej sobotniej szkoły języka polskiego. Ówczesny Ks. Proboszcz nie tyle, że życzliwie zareagował na ich prośby, ale również ogłaszał z ambony zebrania parafian w sprawie poparcia tej inicjatywy. Zebrania były burzliwe, ale zakończyły się sukcesem grupy inicjatorów, którzy wyłonili z zebranych rodziców, nowy komitet rodzicielski szkoły: R. Dabrowski – przewodniczacy, W. Rakowicz – vce przewodniczacy, T. Ciborowski, K. Dojlidko i A. Cieslik. Ks. A. Kurowski, ktory zostal kierownikiem szkoły. Ks. Proboszcz pozwolił również na używanie pomieszczeń ówczesnej katolickiej szkoły Holy Cross School a siostra Benedykta („principal”) obiecała rodzicom, że na swiadectwach amerykańskiej szkoły Holy Cross School uczniowie polskiej szkoły sobotniej otrzymają kredyt.

Tak więc 13 pazdziernika 1985 roku powstała Szkoła Języka i Kultury Polskiej przy parafii Św. Krzyża w Maspeth. Na początku zapisało się tylko ponad 20 uczniów a pierwszą nauczycielką szkoły byla Bożena Boduła. Po kilku tygodniach przybyło dzieci i dołączyła do niej druga wychowawczyni, Krystyna Konopko, która obecnie pelni funkcję z-cy dyrektora do spraw finansowych i administracyjnych. Dzieci uczyły się w dwóch grupach z różnym przedziałem wiekowym, a roczna opłata za szkolę wynosiła $40.

W drugim roku istnienia szkoły zapisało się już 55 uczniów i do grona nauczycielskiego dołączyła Alicja Ossolińska. Szkoła sie rozwijała, organizowano wycieczki, pokazy filmowe, akademie i przedstawienia. Przybywało uczniów i wkrótce zatrudniono nowych nauczycieli, byli to m.in.: Wiesława Rutkowska, Maria Zambrzycka a także, do dzisiaj pracująca, Krystyna Pituła. Na kolejny 1988/89 rok szkolny zatrudniono również Wyspiańska Marię, Madejska Małgorzatę i Agnieszkę Góralską-Tachkov. Kolejnymi nauczycielami byli Antoni Mazgaj, Smarkucka Anna i Pawlaczyk Judyta. Inicjatywa założycieli szkoły spotkała się z przychylnością parafian i parafii, a życzliwą pomocą służył jej pierwszy kapelan – ks. Andrzej Kurowski.



W roku 1986 rodzice i uczniowie zwrócili się z gorącą prośbą do Ojca Świętego - Jana Pawła II o nadanie szkole imienia Jego Świątobliwości. Wiele lat wczesniej, jeszcze jako Kardynał, był On gościem parafii św. Krzyża. Ojciec Swięty udzielił apostolskiego błogosławieństwa szkole i pozwolił używać Jego imienia w oficjalnej nazwie placówki. Rok później Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Jana Pawła II otrzymała sztandar wykonany w Polsce, a ufundowany, dzięki staraniom ks. A. Kurowskiego, przez cała społeczność szkolną. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami dwukrotnie wyjeżdżali do Rzymu, aby uczestniczyć w audiencjach prywatnych u Ojca Świętego. Ostatnie spotkanie z wielkim Rodakiem i zarazem Patronem szkoly w sierpniu 2004 roku było pięknym i wzrusząjacym błogosławieństwem dla całego środowiska szkolnego. Z tym błogosławieństwem szkoła rozwijała się, przybywało uczniow i nauczycieli, a rodzice zachęcali innych do większej aktywności.



Trzydziestolecie szkoly świętuje w tym roku blisko 600 uczniów, którzy uczą się tu od klasy zerowej do dwunastej . Jest to jedna z największych szkół polonijnych nie tylko w Nowym Jorku, ale także na Wschodnim Wybrzeżu. Od wielu lat zajęcia sobotnie prowadzone są na dwie zmiany . Klasy są liczne, ale zwykle nie przekraczają limitu 25 uczniów .

To właśnie tutaj ponad 10 lat temu odbyła się polonijna matura w Nowym Jorku. Byla to pierwsza matura klasy XII. W zeszłym roku do matury przystąpiło 28 uczniów. Maturzyści egzaminy te traktują z wielką powaga i respektem. A na sto dni przed majowymi egzaminami, podobnie jak w Polsce , uczestniczą w balach studniówkowych i z dumą rozpoczynają je tradycyjnym polonezem. Klasy starsze od lat przystępuja także do egzaminu Regents z języka polskiego, którego zaliczenie upoważnia do otrzymania trzech kredytow na studiach w szkołach amerykańskich. To szkola w Maspeth, w roku 2005 jako pierwsza w zorganizowala w USA egzaminy na Certyfikaty J. Polskiego, przeprowadzone przez profesorow wyzszych polskich uczelni przy wspolpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do tego trudnego egzaminu przystępują każdego roku uczniowie klas XII, ktorzy ukonczyli 16 lat, studenci wyzszych uczelni i nauczyciele. Obecnie egzaminy te organizuje CPSD na Columbia University chociaz w ostatnich dwóch latach znowu powrocily na Maspeth.

Uczniowie klas licealnych w rozmowach podkreślają , że to właśnie ta szkoła pomaga im utożsamiać się z wartościami, jakie niesie polska narodowa tradycja , a cotygodniowe spotkania służą nawiązywaniu trwałych i ważnych przyjaźni. Wielu absolwentów szkoły z dumą wspomina lata tutaj spędzone i także wielu z nich, już jako rodzice , przyprowadza swoje dzieci. .

W konkursie zorganizowanym z okazji srebrnego jubileuszu szkoły uczniowie pisali :

(…) Lubię polską szkolę , bo czytamy elementarz, gdzie są polskie literki z ogonkami- Martynka Chrustek, kl. Ia
(…) Nie lubię wstawać rano, ale lubię się uczyć w polskiej szkole. Partyk Strugacz, kl. IIc
(…) To dzięki polskiej szkole , kiedy jestem w Polsce, potrafię przeczytać napisy na sklepach i mogę z dziadkiem czytać polskie gazety . Kinga Perlowska, kl. IVb
(…) W kazdą sobotę uczę się czegoś nowego o Polsce. Przekonałem się , że historia może być także zabawna. Philip Zukowski, kl. IIIc
(…) Mialam 5 lat, gdy rodzice zapisali mnie tutaj. Troche trwalo zanim wybor rodzicow, stal sie moim wyborem. Pamietam jak w piatej klasie pani wlaczyla radio, abysmy posluchali muzyki Chopina. Maya Grodzka, kl.VIIIa
(…) Gdy mama zapisala mnie do sobotniej szkoly , zawarlam tam mnostwo nowych przyjazni i bylo mi duzo razniej w amerykanskiej rzeczywistosci. Karolina Maziarz, kl.IXb

Szkoła Języka i Kultury Polskiej
im. św. Jana Pawła II

Nazwa szkoły: John Paul II Polish Supplementary School of Maspeth, Inc.

Adres szkoły: 56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378

Kraj: United States of America

Telefon: +1-917-439-8482

E-mail: waldem1234@aol.com

Strona: www.polskaszkolamaspeth.com


Portale Społecznościowe:

Nasza Szkoła na Facebooku

     Dwa lata temu budynek parafialny byłej szkoły katolickiej , gdzie mieści się Szkoła Języka i Kultury Polskiej, został w dużej częsci odnowiony, a kilka pomieszczeń gruntownie wyremontowano. Stało się to dzięki zaangażowaniu wielu osób: dyrekcji, nauczycieli, a także sporej grupy rodziców , którzy chętnie brali udział w akcji upiększania szkoły. Kapitalnego remontu wymaga jeszcze klatka schodowa i wejscie do budynku. Jest to jednak przedsięwzięcie na razie przerastające możliwości szkoły.

Od wielu lat działa w szkole pracownia komputerowa. Kiedyś był to bardzo nowatorski element w programie nauczania polonijnej szkoły. Teraz w dobie bardzo nowoczesnych i wszechobecnych mediów, lekcje w pracowni komputerowej są ciekawym urozmaiceniem nauczania języka i historii.
Z pięknie odrestaurowanej sali, która mieści się pod kościołem, dumna jest cała szkoła. Aula Św. Jana Pawla II powstala dzięki osobistemu zaangażowaniu dyrektora i miejscowych kontraktorów. To tutaj odbywają się coroczne kiermasze świąteczne i spotkania z ciekawymi ludżmi z Polski.

W szkole uczy 28 nauczycieli i w większości są to pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem i bardzo dobrym przygotowaniem pedagogicznym. Kilkoro nauczycieli pracuje prawia od samego początku. Trzon stanowią nauczyciele z 15-20 letnim stażem, oddani tej pracy , którzy rozumieją swoich uczniów, mają z nimi świetny kontakt, a powinności pedagoga traktują jak posłannictwo: Michalina Michalski, Krystyna Pituła, Krystyna Rakowicz, Elżbieta Kuśmirek, Maria Paluch, Renata Naklicka, Elżbieta Szura, Beata Rolek, Wanda Czajka, Andrzej Zera, Iwona Jaskółka, Edyta Moniuszko, Bogusława Rogowska, Izabela Wysocka, Alicja Kusik, Karolina Jakubiec-Basse , Agnieszka Parkitna –Larson, Ewa Cwalina,Anna Tracz,Joanna Mróz–Rakowicz, Ewa Ginderowicz, Zofia Kuper , Marta Smigielski, Grażyna Grabowska-Rojek, Joanna Oldakowska, Dorota Zółtowska, Iwona Dąbrowska, Paweł Wojdyła.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II jest otwarta na nowoczesne metody nauczania. Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i warsztatach pedagogicznych organizowanych przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających , Wspólnotę Polską, czy przedstawicieli polskich szkół wyższych. W 1997 roku szkoła była organizatorem V Zjazdu Nauczycieli, a w ubiegłorocznym XIII Zjeździe Nauczycieli ,który także odbywał się w Nowym Jorku, wzięli udzial wszyscy nauczyciele . Szkola należy do Centrali Polskich Szkol Dokształcających i Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Ciekawym uzupełnieniem programu dydaktyczno- wychowawczego szkoły są wycieczki , na które mogą jeździć także rodziny uczniów . Sa to wyjazdy do Europy, (Wloch, Grecji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Litwy, Slowacji) Meksyku , Kanady oraz na Hawaje i Alaske a przede wszystkim do Polski. W okresie ferii zimowych co roku szkoła organizuje zimowiska dla młodzieży i dzieci z rodzicami w Krynicy Górskiej (Polska), Kanadzie czy Vermont.

Tradycja i historia Polski ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w programie nauczania tej szkoły , ale także w jej w przedsięwzięciach artystycznych. Kalendarz szkolny wypelniony jest uroczystosciami podkreslajacymi nasza tozsamosc narodowa, tradycje i polska kulture. . Każda klasa ma swój udział w przygotowaniu uroczystości związanych z wydarzeniami historycznymi, świętami katolickimi , a konkursy poetyckie i plastyczne są pięknymi lekcjami patriotyzmu . Wiosną zeszlego roku szkoła wzięła aktywny udzial w obchodach stulecia Parafii. Przygotowane zostały m.in. wystawa starych fotografii oraz multimedialana oprawa akademii. W teatralnych zmaganiach szkoł polonijnych uczniowie klasy V,VIII i X zajęli pierwsze miejsce. Szkoła bierze udzial w konkursach literackich i wiedzy historycznej. Kilkoro uczniow zdobyło nagrody i wyróżnienia także w konkursach miedzynarodowych.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Sw. Jana Pawla II to także miejsce wielu inicjatyw społecznych, które jednoczą środowisko polonijne . Szkoła była do niedawna głównym organizatorem Festiwalu Kultury Polskiej i konkursu Miss Polonia w Maspeth. Teraz również aktywnie pomaga w organizowaniu tych wydarzen w parafii, a także w przygotowywaniu wielu imprez charytatywnych, konkursow miedzyszkolnych, czy spotkan z ciekawymi ludzmi. Od kilku lat uroczystosci szkolne i koscielne ubarwia muzycznie dzieciecy zespol Gaudete pod kierunkiem Ewy Gindorowicz. Przez szereg lat w szkole dzialal klub pilki noznej Polish Eagle, ktory zdobywal sukcesy w lidze nowojorskiej. Byl on prowadzony przez Dariusza Choinskiego we wspolpracy z Panem Ochockim i Mariuszem Kwietniem. To tutaj zapoczatkowal swoje sukcesy Joseph Dance Studio J. Palki z liczna ponad 100 osobowa sekcja tanca towarzyskiego. Przy szkole od dawna istnieje klub plastyczny prowadzony przez Teresę Rysztof, od dwóch lat koło matematyczne i koło szachowe. Szkoła corocznie reprezentuje Maspeth w Paradzie Pulaskiego. Od czterech lat w okresie Bożego Narodzenia organizowany jest kiermasz świąteczny , który wprowadza atmosferę polskich Swiąt i zachęca całe rodziny do przygotowywania polskich dekoracji choinkowych i wypieków.

Parafia Sw. Krzyża i jej duszpasterze zawsze wspierali polonijne szkolnictwo . Przez ostatnie lata byli to ks. pralat Peter Zendzan oraz( prawie 23 lata) ks. Ryszard Koper, ktory byl silnym Duchowym filarem tej szkoly. Brali oni czynny udzial w krzewieniu polskosci , tradycji chrześcijanskich i czuwali nad duchowym rozwojem uczniow. Teraz bardzo dobrze układa się współpraca z nowymi duszpasterzami parafii, ks. proboszczem dr Witoldem Mroziewskim oraz ks. Dariuszem Blicharzem i ks. Marcinem Mioduszewskim, ktorzy rozumieją specyfikę szkoły polonijnej i jej znaczenie w życiu parafii.Tradycja stają się juz rekolekcje Bożonarodzeniowe i Wielkopostne skierowane do starszej młodzieży szkolnej.

Komitet Rodzicielski odegral wielką rolę w powstawaniu szkoły i ma równiez swój udział w jej stabilnym funkcjonowaniu. Wielu członkow komitetu pracowalo przez lata na rzecz szkoly. Na poczatku byli to Robert Dabrowski, Waldemar Rakowicz, Teresa Ciborowska, Krystyna Dojlidko, Andrzej Cieslik (zalozyciele szkoly) a nastepnie P. Skrodzki, Alicja Backiel, Tomasz Wasilewski, Teresa Jakubiak (jednoczesnie sekretarka szkoly), Alina Jastrzebska, Barbara Ciborowski, Helen Tychansky, Danuta McAleer, Jadwiga Halim, Ewa Flis, Elżbieta Mróz, Krystyna Kołodzinska, Ewa Kurowska, Jolanta i Wieslaw Wozniakowie, Grzegorz Sowinski Waldemar Kulakowski, ktory wiele lat bardzo aktywnie uczestniczyl pracach komitetu szkoly (teraz wspomaga oswiate polonijna poprzez dzialalnosc w CPSD). Kolejni rodzice tez nie szczedzili sil i energii na rzecz szkoly tworzac rowniez prezny komitet rodzicielski, byli to: Izak Dorota (jednoczesnie sekretarka szkoly) Kedzior Bozena, Anna Wnorowska, Artur Solich, Iwona Pomianek. Obecnie w Komitecie Rodzicielskim pracują Małgorzata Liskowicz, Danuta Herman, Joanna Such, Justyna Swierzawska, Jolanta Zabielski, Anna Bar, Anna Rogowska,Doris Jonczyk .Pomoca sluza takze : Dorota Izak ,Małgorzata Kwiecień , Jadwiga Halim, Barbara Kozlowska i przede wszystkim niestrudzona pani Henryka Laska . Sprawami porzadkowymi i bezpieczenstwa w czasie zajec szkolnych uprzednio zajmowal sie Edward Tecza a od wielu lat funkcje ta pelni Ryszard Maks. Nie sposób wymienić wszystkich , którzy odpowiadają na prośbą o pomoc biorąc udział w przygotowywaniu szkolnych imprez , rozprowadzaniu podręcznikow, prowadzeniu sklepiku , czy kiermaszu świątecznego.



Dyrektorem szkoly od roku 1989 jest Waldemar Rakowicz - jeden z inicjatorów jej powstania i współtwórca jej obecnego wizerunku. Bardzo dobry organizator, umiejętnie godzący interesy uczniów, rodziców, parafii i środowiska, który potrafił przenieść działalność z czasów Solidarności na grunt Polonii amerykańskiej w trosce o patriotyczny charakter szkoly.Szkola w Maspeth zawsze byla w dobrej kondycji finansowej o co bardzo dbal jej dyrektor Waldemar Rakowicz. Do spraw finansowych wyznaczal jednak czlonka komitetu rodzicielskiego i na przestrzeni lat sekretarzem finansowym szkoly byli: T. Ciborowska, Alicja Backiel, B. Ciborowska, Iwona Korga i obecnie Krystyna Konopko. Dyrektor szkoly zwracal sie z prosba o dotacje do biznesow i instytucji polonijnych i amerykanskich. To dzieki jego staraniom powstala nowoczesna pracownia komputerowa , nowoczesny system medialny i siec internetowa we wszystkich klasach. W ostatnich latach szkola stala sie nowoczesna placowka oswiatowa.Funkcjonowanie przez lata tak wielkiego organizmu szkolnego obfitowalo nie tylko w sukcesy , ale także rodzilo sporo problemów , z ktorymi jednak dyrekcja szkoly potrafila sobie poradzic . Niewatpliwą zaslugą dyrektora Waldemara Rakowicza jest to , że w szkole pracuje stabilne grono pedagogiczne , a placówka jest wysoko ceniona w środowisku polonijnym Nowego Jorku. W prowadzeniu szkoły w ostatnich latach pomaga mu dwóch zastępcow: Krystyna Konopko , zastępca do spraw administracyjno-finansowych, która związana jest ze szkola od samego poczatku oraz Maria Paluch , która zajmuje się sprawami pedagogicznymi. To Maria Paluch jest inicjatorem wielu przedstawień teatralnych, akcji charytatywnych, spotkań autorskich i dba o szkolne sprawy jak o własny dom.

Społeczność szkolna jest dumna z osiagniec setek absolwentow, ktorzy opuszczali szkole z zaszczepiona polskoscia w sercu. Przez lata poznawali te polskosc i Polske w wymiarze historycznym , a takze w wymiarze wspolczesnym , tym samym wzbogacajac swoja narodowa tozsamosc tutaj – na ziemi amerykanskiej.
Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Sw. Jana Pawla II wchodzi w czwarte dziesięciolecie swojej działalnosci z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku , jednoczesnie proszac w modlitwach o wsparcie i blogoslawienstwo na nastepne lata Patrona szkoly-Sw. Jana Pawla II.
M. P. oraz W.R
Najnowsze ogłoszenie szkolne

 

Kiermasz Bozonarodzeniowy

Czytaj dalej

 

KIERMASZ BOZONARODZENIOWY odbedzie sie w sobote 21.XII.2024 w godz. 10:00 - 13:30 w sali pod kosciolem. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY

 

Otwórz załącznik nr 1

 

2024-12-17 22:25:35

 

Przejdź do ogłoszeń szkolnych

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs